Zwiększenie mocy i cech jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych pasjonatów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a rezultaty tej przeróbki będą dostrzegalne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, jednak też w trakcie jazdy pojazdem, jaki da użytkownikowi nowatorskie możliwości.

Do jakiej mocy można podnieść parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są wybitnie znaczące, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Chociaż mocy nigdy za mało, należy liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec uszkodzeniu. Aby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności wypada uczynić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli są jakiekolwiek usterki, wypada je wykreślić, po czym ponownie spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony specjalista powinien dopiero teraz przejść do rzeczy i precyzyjnie podnieść moc silnika w taki sposób, by nie był on za bardzo przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu ciągle jest nazbyt mała?

Jeżeli konsumentowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, powinien wprowadzić inne dodatkowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem profesjonalista będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze bardziej. Należy niemniej jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść także jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik pragnie o wiele podwyższyć jego moc, ma obowiązek liczyć się też z akcesoryjnymi kosztami wynikającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.
Co daje chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to większa dynamika oraz lepsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia pokaźniejsze bezpieczeństwo chociażby w trakcie wyprzedzania, które to trzeba zrealizować jak najszybciej. Pomocniczym atutem tej modyfikacji jest też możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl