Oświetlenie jest integralną częścią prowadzonego przez nas codziennego życia i prawie każdy aspekt naszej idealnej codziennej działalności potrzebuje światła. Razem ze wzrostem wrażliwości na ochronę stworzonego przez nas środowiska przemysł oświetleniowy poczynił duże postępy, a taśma ledowa będzie jednym z nich.

Oświetlenie led to znane jest z dogodniejszej wydajności energetycznej, jaka była nadrzędnym punktem tak kolosalnej popularności tego rozwiązania w branży, jakkolwiek dopiero pasek led sprawił, iż do tej odmiany oświetlenia przekonało się duże grono posiadaczy mieszkań.
 
Jest wiele walorów oświetlenia led i przyzwoicie jest je zrozumieć przed decyzją o korzystaniu z tego typu oświetlenia.
Czym odpowiednio jest oświetlenie typu listwa led?
Oświetlenie led, to forma oświetlenia, w jakiej diody elektroluminescencyjne modyfikują energię elektryczną w światło. Oświetlenie, taśmy oraz żarówki led są w stanie być używane w każdym miejscu:
 
 
mieszkania
biura
produkcja przemysłowa
pojazdy
inne
 
Jednak w domach najporządniej są w stanie być używane w owym czasie, gdy przyjmą formę, jaką jest taśma ledowa.
 
Najistotniejsze zalety taśmy led
 
Zalety oświetlenia led są rozliczne. Jednakże jedną z najistotniejszych korzyści wynikających z zastosowania oświetlenia tego rodzaju jest rzeczywiście efektywne zużycie energii, na które pozwala.
Aktualne w takiej taśmie żarówki led znacznie oszczędzają zużycie energii. Szacuje się, że taśma ledowa jest na poziomie 80-90% wydajna energetycznie niż sztampowe żarówki fluorescencyjne lub ewentualnie żarowe (!).
 
Dla konfrontacji:
 
światła led modyfikują około 95% całej energii w światło, a pozostałe 5% w ciepło
szablonowe światło fluorescencyjne modyfikuje zaledwie 5% w światło, a pozostałe 95% zamienia się w ciepło
Oznacza to, iż do oświetlenia taśmy led potrzeba znacznie mniej energii w porównaniu do światła fluorescencyjnego lub też żarowego. W praktyce 36-watowa dioda led wymieniłaby 84-watową świetlówkę.
Zużycie mniejszej ilości energii oznacza, że miesięczne rachunki za prąd mogą o wiele się obniżyć. Świadczy to też, że zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektrowni krajowych, co wywoła obniżenie emisji gazów cieplarnianych.